Events,  Outfits,  Thoughts

B 28

b28-1

HELLO BLOG! REMEMBER ME? Selle sügise hullumeelne graafik hakkab tasapisi vaibuma, sest TFW on läbi ning Moekino filmid kenasti kinosaalides, nii et on aeg oma blogilt tolm pühkida ning taaskord postitustega alustada. Lisaks tihedale graafikule toob sügis alati minu ellu hunniku sünnipäevapidusid, mille sekka mahub ka minu enda oma – skorpionid, ahoi!

5. novembril sain 28. Kuigi lähenev 30 mulle sugugi rõõmu ei valmista, ootasin seekordset sünnipäeva väga, põhjuseks tegelikult lihtsalt soov keerata sellele 27ndale lõpuks selg. Palju on räägitud sellest, et kahekümnendate teises pooles tabab naisi n-ö esimene “keskeakriis” ning siinkohal ütlen, et minu 27. eluaastal läks just täpselt nii. Olen tegelikult sellest ümber nurga siin ka varem juttu teinud, aga hirmus keeruliseks osutus see aasta igal võimalikul viisil ning mida päev edasi, seda raskemaks läks seljas koorem. Katsumused saatsid mind nii era- kui ka tööelus ning nii mõnelgi korral olin sunnitud endalt peegli ees küsima, et kas nüüd ongi nii. Pikk ja raske aasta seljataga, keerasin lõpuks, üsna sügise hakul elukogenuma, targema ja lootusrikkama inimesena uue lehekülje ning leidsin endas värske motivatsiooni, et sammuda uute väljakutsete poole.

b28-2

Ma usun väga tugevalt sellesse, et elu ei saagi alati olla üks suur toredus ning katsumused satuvad inimeste eludesse põhjusega. Inimese loomus on juba kord selline, et harjumused, mugavus ja suutmatus olemasolevat õiglaselt hinnata kipuvad hirmus kiiresti võimust võtma, mistõttu muutud kohati laisaks ega tea enam, mis omab päriselt väärtust. Sa pürgid alati uue poole ning januned selle järele, mida sul ei ole, ning kuigi see on tegelikult igati okei, tuleb osata hinnata seda, mille nimel sa oma elus seni tööd oled teinud ja mis sul parasjagu “käes” on. Keegi meist ei ole selles vallas ekspert ning kuigi teoorias oleme kõik targad, siis praktikas kipub ikka teisiti minema. Sestap usun, et elu madalseisud on tohutult olulised ja neid peab suutma vastu võtta – kuigi see valmistab sulle mõnda aega segadust, valu ning raskust, siis mõne aja pärast pead õppima olukorda aktsepteerima ja arutlema, et mis küll on nüüd see, millest elu sulle praegu märku tahab anda. Kõik juhtub elus selleks, et sellest õppida ning järgmine kord juba natukenegi targem olla, väärtused paika saada ning ühel hetkel elukogenud inimesena need õppetunnid ka järgnevatele põlvedele tarkuselaekas edasi anda. Lootes, et lapsed sellest õpivad, kuid tegelikult teades, et kuigi see info püsib neil loodetavasti kuklas kogu elu, peavad nad sellest päriselt aru saamiseks kõik ise läbi tegema ja elu kadalippu omal nahal tunda saama.
Minul oli selleks tarvis tervet aastat, et aru saada, mida ei tohi enesestmõistetavalt võtta, mida endas parandama pean ning mille poole pürgida tuleb. See oli tõsine reality check, mida oli vaja, et õppida taaskord päriselt hindama seda, mida ma teoorias alati hinnanud olen, kuid mille väärtus praktikas kaduma kippus.

b28-3Hetk enne seda, kui sünnipäev kohale jõudis, istusin köögis kummuti peal, veiniklaas käes ning analüüsisin mõttes möödunud aastat. Pärast kõiki neid õppetunde, mis elu mulle eelmisel aastal andis, tunnen, et just see hetk oli neist kõige vajalikum – mõtestasin möödunud aasta enda jaoks lahti, ütlesin head aega ja panin ukse kinni. Järgmisel hommikul ärkasin igati rõõmsas meeleolus, valmis uue eluaastaga algust tegema ning jõudmata ära oodata kõike seda head ja halba, mis uuel aastanumbril varuks on.

28. Täpselt kümme aastat ametlikku täiskasvanuelu (kuigi poemüüjad seda jätkuvalt uskuda ei taha), lugematul hulgal võrratuid emotsioone, mälestusi ja kogemusi ning lõbusat skorpionielu. Kaks suuremat madalseisu ning mitu väga rasket kaotust, kuid pea jätkuvalt püsti, sest just nii pööraselt kihvt see elu ongi ning mõelda vaid, kui igav oleks see, kui kõik läheks ainult hästi!

On to the next one!
b28-4

5 Comments

 • Getri Mitt

  Nii ilusti öeldud! Ma olen isegi õppinud neid nö madalseise hindama ning võtan neid pigem õpetliku perioodina. Sest lõpuks tean ju, et edasi saab ainult paremaks minna.

  Ja muidugi väga meeleolukat 28. eluaastat!

 • Britta

  Just, just! Selge see, et igaüks peab selliste perioodidega ühel hetkel rinda pistma ja oluline on just see, kuidas nendega diilid.
  Ja aitäh õnnesoovide eest! :)

 • Kristjaana

  Ma üldiselt sellesse tähtkujude-asja väga ei usu, kuna ei leia, et inimesed ja nende elud peaksid olema samasugused lihtsalt seepärast, et nad on ühel ajal sündinud… Kuid (!) olles samuti skorpion ja saades mõne päeva pärast 28, tunnen ma sinu tekstis praegu väga palju ära ennast. Ka minul on olnud see 27.eluaasta tohutult raske – kõige raskem minu elus nii era- kui tööasjades ja alles nüüd, lähenedes järgmisele aastale, tunnen, et asjad hakkavad lõpuks paika tagasi loksuma :)
  Palju õnne tagantjärgi armas B ja imelist, võimalusterohket ja rõõmsat uut eluaastat <3

 • Britta

  Ma tähtkujudesse usun väga. Mitte horoskoopi, aga tähtkujudesse ja mitte just seepärast, et kõigil samamoodi läheks (mis ongi rohkem horoskoopide teema), vaid inimloomuste sarnasusse, mida olen elu jooksul ikka hirmus palju märganud ning mis lisaks tähtkujule on seotud ka aastaga, mil oled sündinud jne. Aga eks see ongi individuaalne – üks usub, teine ei usu. Ja see on igati okei. :)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.