Beauty

BEAUTY TALK: TRIED, TESTED, LOVED

Aeg on taaskord nii kaugel, et jagada oma värskeid ilulemmikuid ning anda märku, millised tooted on need, mille järele nii poes kui ka kodusel iluriiulil ikka ja jälle haaran. Mitmed neist on jõudnud minuni tänu pressipakkidele, mõne otsa olen aga ise juhuslikult “koperdanud” ning seejärel truult kasutama jäänud. Olgu veel mainitud, et nagu kombeks, pole ka seekordne iluteemaline postitus mingilgi moel mõne brändi poolt kinni makstud, vaid on minu reaalne tagasiside toodete kohta, mis mulle tõepoolest väga, väga meeldivad. Nii et here goes – 2019. aasta esimene ilulemmikute postitus on siin!

Üheks viimase aja vaieldamatuks lemmikuks on kujunenud Filorga kooriv mask, mis, nagu nimigi ütleb, toimib ühtaegu nii näokoorija kui ka mõnusa ja õrnalt vahutava maskina. Filorga on kodumaisel turul võrdlemisi uus tegija ja hinnaklassilt keskmisest kindlasti kallim, ent senise kogemuse põhjal võin öelda, et oma hinda absoluutselt väärt. Antud koorija ja maski kombo on ausõna imeline, muutes näonaha märksa tasasemaks, eemaldades sellelt igasuguse ebavajaliku jama ning jättes selle tagatipuks ka siidiselt pehmeks. Olen seda truult kasutanud viimased kolm-neli kuud ja teen koorivat maski paar, vahel harva ka kolm korda nädalas. Filorga koduleht loetleb toote juures üles ka järgneva: sellel on vananemisvastane reoksügeniseeriv toime, see puhastab, värskendab ja tasandab nahka ning aitab kaasa rakkude uuenemisele. Mina igatahes olen sellest üdini vaimustuses, sest see on tõepoolest mu näonaha palju elujõulisemaks muutnud ning seega ka mu ilurituaalide lahutamatuks osaks saanud. Julgen lubada, et kodusesse iluarsenali jääb see igatahes tagasi naasma ka siis, kui esimene purk mul lõpuks tühjaks saab.

Öökreeme olen oma elus kasutanud mitmeid, ent mitte ükski neist ei ole toiminud niivõrd hästi, nagu seda on D’Difference’i Anti-Redness öökreem, mida olen nüüdseks kasutanud kaks-kolm kuud. Ma olen, muide, üleüldiselt väga, väga suur D’Difference’i fänn – olen nende tooteid kasutanud mitu head aastat ning lõviosa proovitud toodetest on mul siiani lemmikute nimekirjas ja püsivalt kasutuses. Ja nüüd on lemmikute hulka lisandunud ka antud öökreem, mis on mu näonahka väga kenasti ühtlustanud ja muuhulgas vähendanud ka väikeste punnikeste arvu näol. Mul ei ole kunagi olnud suurt probleemi aknega, ent kuna mul on väga hele ja n-ö läbipaistev nahk, siis tulevad just sellised väiksemad punased täpikesed, ebaühtlased kohad ja laigud kergesti esile. Anti-Redness öökreem on seda kõike selgelt vähendanud ning lisaks on nahk hommikuti ärgates väga mõnusalt pehme ja niisutatud. Tootel on mõistagi ka vananemisvastane toime, see sisaldab hüaluroonhapet, Aloe vera geeli, mangovõid ja skvalaani ning sobib igale nahatüübile, k.a rosaatsea puhul. Ja muide, Anti-Redness kreem võidutses ka hiljuti toimunud Anne&Stiili ilulemmikute galal, nii et ilmselgelt on kreemil fänne teisigi!

Looduskosmeetika valdkonnast on minu lemmikute hulka jõudnud ka üks silmalainer ja seda täiesti ootamatult. Olen L’Oréali Super Liner Ultra Precision silmalainerit kasutanud aaaastaid ja sellele üdini truuks jäänud, sest see püsib imeliselt, on täpselt õige musta tooniga ning seda on lihtne kasutada. Mõni aeg tagasi otsustasin aga vahelduseks hoopis teistsugust lainerit proovida ja selleks seadsin sammud Bio4You poodi, kust ostsin üdini loodusliku ja hennapõhise Henna Eyes laineri, millel on kaks erineva paksusega vildist otsa ja mida nüüdseks paar kuud kasutanud olen. Kõige enam meeldib mulle selle toote juures asjaolu, et see on üleni looduslik ning et kaks erineva paksusega otsa annavad võimaluse lainerijoonega kenasti mängida. Poes oli lainer müügil mitmes erinevas toonis (k.a pruun), kuid ma valisin mõistagi musta (tooni nimeks oli vist Carbon, kui õigesti mäletan), mis ei ole küll päris nii mõnus must, nagu L’Oréali lainer, ent siiski piisavalt must, et see mulle meeldiks. Kummalisel kombel on toote juures märgitud, et see on semi-permanent, mis jääb minu jaoks ausalt öeldes küsimärgiks – võib-olla peavad nad silmas seda, et õhtuti ei tohiks üldse silmameiki eemaldada, aga kuna kasutan ka ripsmetušši, siis ei ole isegi mõeldav, et ma õhtul silmameiki ei eemaldaks. Igatahes tuleb see lainer mitsellaarveega maha täpselt nii, nagu kõik teisedki lainerid, mida oma elus proovinud olen. Toote hinnaks on aga 18 eurot ja julgen seda soovitada kõigile, kes looduslikku kosmeetikat eelistavad. Mina ise lähen tõenäoliselt L’Oréali peale tagasi – hoolimata sellest, et nii L’Oréali oma kui ka antud hennapõhine lainer püsivad imehästi peal, eelistan isiklikult vist natuke tumedamat musta tooni.

Kui juba meigitoodetest rääkida, siis kindlasti mainin ära NYX Cosmetics Can’t Stop Won’t Stop jumestus- ja peitekreemi. Mõlemad neist on täiskatvusega, matistavad ja veekindlad ning ma olen neid nüüdseks kasutanud veidi üle nädala. Kõikidest jumestuskreemidest, mida seni proovinud olen, pean oma lemmikuteks MAC Studio Fix Fluid ja Sensai Luminous Sheer jumestuskreeme, ent võin täitsa julgelt öelda, et sellesse nimekirja lisandus nüüd ka NYXi uus jumestuskreem. Mis mulle siis selle juures meeldib? Esiteks on selleks matt lõpptulemus, mis on piisavalt matt, et võtta ära tüütu läige, kuid mitte liialt matt, et naha enda loomulik kuma sealt alt paistma ei jääks. Toode püsib väga kenasti paigal ja ei liigu päeva jooksul näol ringi, lisaks on ta suurepärase katvusega ning selleks, et täiskatvus saada, ei ole tarvis toodet meeletul hulgal peale määrida – mina kasutan terve näo jaoks täpselt kolme pumpi. Peitekreem on niisamuti väga hea katvusega ning samal ajal piisavalt kerge ja ei tekita silmade all rasket tunnet. Küll aga tuleb see üsna kiiresti paika tupsutada, sest ta kuivab võrdlemisi kiirelt. Mina eelistan mõlemat peale kanda Beauty Blenderiga, lisaks kasutan T-tsoonis ja silmade all kerge kihina sama sarja kinnituspuudrit ning põsesarnadel H&M Beauty viimistluspuudrit. Kuna jumestuskreem ise on juba matistav, siis aluskreemina kasutan hetkel üht illuminating primerit. Ja mis puudutab toone, siis Can’t Stop Won’t Stop jumestuskreemi leiab kokku tervelt 45 erinevas toonis (juhhei!). Mina segan hetkel omavahel kaht erinevat tooni ehk kaks pumpi Nude’i ja üks pump Porcelaini, peitekreemidest segan aga toone Pale ja Natural.

Last but not least – vana hea talv toob endaga ikka ja alati kaasa igatsuse suvise jume järele ning kui muudel aastaaegadel jaksan isepruunistavate kreemidega rohkem jännata (ehk teha läbi kogu see koorimise ja ülimalt hoolikas kindaga määrimise rituaal), siis talvel ei viitsi ma seda absoluutselt teha. Seepärast läksin tagasi oma kunagise lemmiku, Dove Summer Revived pruunistava toimega ihupiima juurde, mis toimib ülihästi ja ei eelda pooltki sellist mässamist, mida nõuavad teised isepruunistavad kreemid. Toone on sellel tootel kaks (Fair to Medium ja Medium to Dark; mina kasutan hetkel esimest, kuigi aeg-ajalt haaran ka tumedama järele) ning selle kasutamine on ülilihtne, sest seda tuleb määrida nagu tavalist ihupiima ning see jätab õrna, särava ja ühtlase jume, ilma et sa peaksid rantide pärast muretsema või võimalikke ebaühtlaselt kaetud kohti tikutulega taga otsima. Suureks eeliseks on ka toote soodne hind, mis on võrreldes teiste isepruunistavatega ikka märkimisväärselt odavam. Tasub proovida!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.