Beauty

BEAUTY TALK: TRIED, TESTED, LOVED

Erinevaid ilutooteid jõuab minuni päris palju ning kuigi kõik neist mulle alati paraku ei sobi või ei ole päris nii head, et neid kõigile soovitada, siis on terve posu ka neid, mille kasutamine igati positiivse kogemusena kirja on läinud, mis minu igapäevasesse kosmeetikakotti on jõudnud ning mille kohta seega meelsasti kiidusõnu jagan. Siin on minu juulikuised lemmikud.

As I receive new beauty products quite often, I decided to share some of my latest discoveries and favourites with you guys as well. There are definitely some products that don’t end up in my everyday makeup bag or skincare routine, but the ones that do are surely worth sharing. So here are my latest favourites.

TTL_July16 (1)

Looduslikel toodetel on minu igapäevases ilurutiinis väga kindel koht, mistõttu tegin Aesti turbašampooniga meelsasti tutvust. Kodumaisest turbast valmistatud šampoon, mille loomisele on oma panuse andnud ka siinsete ülikoolide teadlased, on sügavpuhastava toimega ning toidab šampoonis sisalduvate mineraalide abil juuksejuuri. Kuigi toote tumepruun värvus ehmatas mind esialgu ära, siis õnneks selgus, et blondidele juustele see tooni siiski ei anna ning kasutasin šampooni rõõmsalt edasi. Turbašampoon tõepoolest puhastab väga hästi ning ma olen täiesti kindel, et oma töö teevad tublilt ära ka selles sisalduvad looduslikud mineraalid, sest elujõudu tundus see juustele andvat küll. Silmasin kuskil kellegi kommentaari, et talle see toode ei sobinud, kuna kuivatas juuksed ära – minul sellist kogemust ei olnud ning ma soovitan šampooni ikka alati koos palsamiga kasutada, sest mõlemal neist on juustele täiesti erinev toime. Kuigi Aesti ise ei ole palsamiga veel turule tulnud, oleks nende šampooni kindlasti huvitav ka koos turbapalsamiga proovida ning vaadata, mismoodi see üdini turbapõhine treatment juustele mõjuks. Šampooni ennast soovitan aga igal juhul proovida – seda enam, et toode on üleni kodumaine ja looduslik ega sisalda mingeid kahtlaseid tegelasi.

Organic beauty products play an important part in my everyday beauty routine, so I was glad to try this organic peat shampoo. I was a bit shocked at first, because the colour of the shampoo is basically black and I was afraid that it would dye my blonde hair. Luckily, it didn’t happen and I’m still using it. The shampoo, which is produced using renewable natural resources, nourishes the hair in a natural way and doesn’t include any artificial stuff, so I 100% recommend using it. Plus it’s always a good idea to support small local brands and when their products actually do work, there’s no reason why you should prefer using mainstream products, which are, sadly, often tested on animals. So go ahead and try it out!

TTL_July16 (2)

Lätlaste Mádara on ilubränd, mida olen väga pikalt jumaldanud ning mille varamust pärineb lausa mitu minu absoluutset lemmiktoodet. Nüüd tegin tutvust ka brändi mitsellaarveega, mis on kõikidelt ohtralt kiidusõnu kogunud, ning klaariva näotoonikuga. Mitsellaarvesi, mida kasutan igapäevase meigi eemaldamiseks, puhastab nägu tõesti väga hästi ja saab igati edukalt hakkama ka nõks keerulisema ülesandega ehk ripsmetuši eemaldamisega. Mugavaks teeb mitsellaarvee kasutamise asjaolu, et seda ei pea hiljem veega üle loputama ning Mádara oma kasutamisel ei tekigi tunnet, et midagi näol veel üldse loputamist vajaks. Samamoodi on väga hea ka see näotoonik, mille pidev kasutamine mul küll veel veidi harjutamist vajab (ma unustan selle pidevalt ära), kuid mis samuti nägu puhtana hoiab ning aitab vältida ka vistrike teket. Lisaks vähendab toonik seda tüütut läiget, millega eriti suvisel ajal vist kõigil rinda tuleb pista. Lisaboonuseks on Mádara toodete juures ka see, et need on üdini vegan ja orgaanilised ning et bränd ei toeta loomkatseid – viimast olen hakanud ilutooteid valides veelgi hoolsamalt jälgima.

Many of my all time favourite beauty products come from Mádara, a Latvian brand that has stolen many hearts with their beautifully designed and entirely vegan products. Mádara’s micellar water and clarifying toner are just as good as the rest of their products and ended up in my everyday skincare routine. Micellar waters are in general a good option for a quick and easy makeup removal, but they don’t always make your face feel entirely clean. But Mádara’s micellar water does and it’s by far one of my favourite products to use when it comes to removing my makeup. And one of the best things about this product is that it actually manages to remove the mascara as well – this is something that some of the micellar waters have previously failed to do. And I do recommend the toner as well, because it helps control breakouts and gives your skin that extra cleanliness that it needs.

TTL_July16 (3)

Kuigi the Balmi silmalau primer jõudis minuni juba siis, kui maa oli veel lumevaibaga kaetud, hakkasin seda alles nüüd päriselt kasutama. Ma ausalt öeldes ei tea, miks see mul nii kaua aega võttis – seda enam, et tuli välja, et tegemist on ühe parima primeriga, mida kunagi proovinud olen. Silmameik püsib selle abil suurepäraselt peal ning sellest on saanud minu igapäevase meigi üks olulisemaid komponente. Ja sarnaselt the Balmi primerile soovitan ka NYXi meigispreid, mis üsna pea koos kogu ülejäänud NYXi kosmeetikaga Eestis müügile jõuab. Ka see aitab meigil peal püsida ning mõjub näole igati värskendavalt – vahel on enne uksest välja astumist tarvis üht pisikest värskendusdoosi ja NYXi sprei saab selle ülesandega väga kenasti hakkama ning hoiab tagatipuks meiki ka terve päeva peal.

Need tooted on siis minu seekordsed lemmikud ning soovitan neid julgelt proovida. Kui oled neist mõnda kasutanud, siis jaga oma muljeid kommentaarides või soovita mõnd muud toredat ilutoodet, millega viimasel ajal kokku oled puutunud!

The Balm’s eyelid primer is something that I have had for a while now, but only started using it about one month ago. I have no idea why it took me so long, especially because I discovered that it’s one of the best primers out there. It really does keep my eye makeup on and I now can’t go a day without using it. The same goes for NYX’s setting spray, which is equally good and in addition to keeping your makeup fresh and making it last longer, I’m pretty sure that spraying it on plays an important part in actually waking up in the morning.

So these are some of my favourite products that I have recently discovered. Let me know if you have ever used any of these or if there are some other products that you recommend!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.