Books,  Outfits,  Various

Buy-ology

Kirjutasin mõni aeg tagasi sellest, kuidas juhuslikult EKA raamatukogu eest fantastiliste raamatute müügipunkti leidsin. Käisin siis eelmisel nädalal ka nende ametlikus Juhkentali tänaval asuvas poes ära ning lisaks moeraamatutele leidsin sealt ühe märkmiku, mida olin alates New Yorgis käimise hetkest otsinud, kusjuures ei oleks ealeski arvanud, et selle mingist pisikesest Tallinna raamatupoest võiksin leida. Tegemist on siis märkmikuga, mis on mõeldud selleks, et saaksid sinna kirjutada kogu vajaliku info New Yorgi kohta, mis sul kokku on kogutud – poed, restoranid, hotellid, üritused, klubid, baarid, muuseumid, teatrid, what so ever. Ehk siis tegemist ei ole järjekordse Lonely Planeti või Travel Guide raamatuga, kus leidub infot ka selle kohta, mis sind üldse ei huvita – sinna märkmikusse saad kirjutada vaid selle, mis sinu jaoks kõige olulisem on. Lisaks sellele on märkmiku vahel ka Manhattani kaart ja metrooplaan. Ma olen sellist raamatukest otsinud umbes sada aastat, kuna siiani on riiuli peal flaierid ja kollased märkmepaberid, mille peale on kirjutatud kohad, kuhu veel New Yorgis ei jõudnud minna ning kohad, mida kindlasti uuesti soovin külastada. Ja muide, samasuguseid märkmikke müüdi ka Londoni, Pariisi ning veel mõne suurlinna kohta. Nii et soovitan minna vaatama, kellel vähegi huvi mõne linna korduvkülastamise (või ägedate moe- ja kunstiraamatute) vastu.
Aadress on Juhkentali 8 ning muu info leiate aadressilt www.allecto.ee

Vingetest leidudest rääkides – paar sõna käekottidest. Minust on käekotimaania tegelikult korra üle käinud – mõned aastad tagasi vahetult enne kingahullust. See oli aeg, mil mul tõesti oli terve hunnik erineva suuruse, kuju ning mustriga käekotte. Hullus läks üle siis, kui minu Chloe Paddingtoni stiilis tehtud Mango käekott katki läks ning seda enam parandada ei saanud – see kott on minu alatine lemmik olnud, nii originaalina Chloelt kui ka replikana Mangolt. Siis algas minu elus kingade ajastu ning siiani ostan ma käekotte väga harva, aga ega see ei tähenda, et nende vajalikkus kuhugi kadunud oleks – nagu Carrie Bradshawgi kunagi ütles, et “it’s just a little bag, but we feel naked in public without it”.

Ma olen ääretult valiv poodleja, aga ma ei aja alati kvaliteedivigade leidmisel näpuga järge – oluline on eseme välimus ning see peab vastama kõigile minu miljonile kriteeriumile. Eriti on selline lugu kingadega, veel hullem aga käekottidega, sest seda ju igapäevaselt ei vaheta (juba puhtalt seepärast, et kola tõstmine ühest kotist teise on nii tüütu), mistõttu peab käekott sobima pea iga riietusega, aga samal ajal ka ise piisavalt äge välja nägema. Ühesõnaga on sobivaid käekotte küllalt raske leida, aga mingil põhjusel on juhtunud nii, et viimase kuu aja jooksul olen leidnud endale kaks vinget kotti, neist ühe täna. Hobustega kott pärineb ASOSest, neetidega kott (kuhu mahub ka arvuti sisse, mis on minu jaoks väga suureks plussiks) on Zarast. Kusjuures – täna leitud neetidega kott on nude-toonis, mis mul tavaliselt kohe negatiivse reaktsiooni esile kutsub, aga there you have it, seekord nõrkesin ka mina. Ja voila, siin nad on.


One Comment

  • i.

    Allecto kodukal märkmikuid vaadates läksin servast hulluks peast. Aitäh, et rääkisid, lähen sinna Kindlasti!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.