Fashion,  Inspirational,  Movies

Cinemania

Kuidagi saavutasingi lõpuks selle, et minu nädalavahetus on täielikult vaba ja otsustasin, et lähen laupäeval hoopis maale. Ma ei jõua seda ära oodata, sest ma tunnen, et isegi mu varbad karjuvad juba puhkuse järele. Või no tegelikult karjuvad nemad vist kõige esimesena, sest nad ei kannata enam seda kontsadel sõelumist ära ja oleksid kindlasti rõõmsad kui neid kaks päeva tossudega hellitaksin.
Muide, kandideerisin PÖFFi raames taaskord toimuva Montoni moefilmiseeria blogijaks. Kolm tüdrukut, seal hulgas ka mina, osutusime valituks, nii et uuest nädalast võite siit siis lugeda ka paari sissekannet moedokumentaalidest. Eelmine aasta oli see moefilmide nädal tõeline piece of candy kõrvadele, silmadele ja kõigele muule, nii et ei jõua ma ka sel aastal neid ära oodata. Kel vähegi võimalik, siis minge ikka vaatama, sest moemaailma backstage on kõrvuni üllatusi täis ja mul on kinosaalist väljudes korduvalt seda I-had-NO-idea tunnet olnud.
Dokumentaal kui filmižanr on mulle alati kõige rohkem meeldinud. Paljud elust-olust rääkivad dokfilmid on kainestavad ja tänu neile sa saad aru olukordade tõsidusest või lihtsalt sellest, kuidas miski toimib. Palju on muidugi ka neid dokumentaale, kus spekuleeritakse ilmselgelt üle, aga palju on ka väga väärtuslikke dokfilme. Sellepärast on ka see moefilmide nädal üks mu lemmikaegu aastast. Other than that, pean tunnistama, et ma ei ole eriline filmiinimene. Mulle meeldib aeg-ajalt neid ikka vaadata ja kino vastugi ei ole mul midagi, aga millegipärast eelistan rohkem nii muusikat, raamatuid kui ka telesarju. Filmifriigid seda ei usu, aga isegi näiteks Pulp Fictionit vaatasin ma esimest korda alles poolteist aastat tagasi. Ja näiteks Fight Clubi ei ole ma siiani näinud. Aga olgem ausad – filmimaailmas on ikka tohutult palju saasta ja küllap liigne kogus mittearvestatavate filmide vaatamist ongi minust sellise inimese teinud. See-eest leidub filmiklassikas jällegi tõelisi pärle, nii et eks ole see kõik minu jaoks üks nokk-kinni-saba-lahti situatsioon.

Illustratsiooniks ägedat suurlinna vaibi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.