Design,  Fashion,  H&M,  Outfits,  Thoughts,  Where to shop

CLOSE THE DAMN LOOP

closetheloop2

Mis saab sinu riietest pärast nende kandmist? Kas sa poetad need annetuspunkti, mõnda kogumiskasti, õmbled need ümber või viskad hoopis ära? Olles suur taaskasutuse pooldaja, pean nende kandmisjärgset elu vaat et veel olulisemaks, kui seda aega, mis nad minuga veedavad. Mul on ääretult hea meel, et rõivatööstus pöörab taaskasutusele, ümbertöötlusele, keskkonnasõbralikkusele ja oma ökoloogilisele jalajäljele aasta aastalt üha enam tähelepanu, tänu millele poetub meie riidekappi aina rohkem n-ö sõbralikke tooteid. Kuid oluline roll on tarbimisahela sulgemisel ning brändide keskkonnasõbraliku käitumise juures ka tarbijal endal.

Olen nüüdseks juba paar head aastat olnud väga usin H&Mi kogumiskastide kasutaja. Kui sa veel ei tea, millega täpselt tegu on, siis kõikides H&Mi kauplustes paikneb müügilettide kõrval kastike, kuhu iga klient saab viia oma vanu riideid ja kodutekstiile, mis kappi seisma on jäänud, kirbuturul müümiseks ei kõlba või millest on lihtsalt tarvis “lahti saada”. H&Mi kogumiskastidesse kogunenud rõivajäägid suunatakse annetusse ja ümbertöötlusesse ning tänu nendele kastidele jõuab sel aastal müügile juba kolmas H&Mi “Close the Loop” kollektsioon, mille loomise juures on kasutatud just neid samu kogumiskastidesse toodud rõivaid.

Peaasjalikult keskendub kollektsioon denimitrendidele, kuid sisaldab ka trikotaažist, fliisist ja villakangast valmistatud esemeid. Olles selle kollektsiooniseeria kulgemist juba aastaid kõrvalt ja ka üsna lähedalt jälginud, on mul väga hea meel nii selle üle, et iga aastaga sisaldab see oluliselt rohkem ümbertöödeldud tekstiilikiude, kui ka selle üle, et see näeb aasta aasta järel üha parem välja! Denimi puhul on tore see, et see trend on püsiv ehk ükski neist esemetest ei ole kevadeks moest väljas. Siin on aga valik minu lemmikuid sellest kollektsioonist – tegelikult on seal esemeid veelgi. Ja ära siis unusta, et prügikasti sinu vanad riided kohe kindlasti ei kuulu!

“Close the Loop” kollektsioon jõuab H&Mi veebipoodi müügile homme, 29. septembril.

What happens to your clothes after you’re done wearing them? Will you donate them, sell them or just throw them away? I’m very happy that clothing brands are working hard towards more sustainable fashion and many of them really do care about their ecological footprints. But when it comes to closing the loop, there’s a lot that the consumer, the person who wears these clothes, can do.
I’ve been using H&M’s garment collecting boxes for a few years now and it makes me more than happy to hear that H&M will launch it’s third Close the Loop collection tomorrow, made out of all these donated garments which have been turned into a brand new denim (actually, mostly denim) collection. And as I’ve been watching this collection evolve for a few years now, it’s really great to see how they are able to use more and more recycled fibres in it and how the design of the collection gets more awesome each year!
Anyway, here are some of my favourite items from this year’s collection. It will hit H&M’s online store tomorrow, on 29th of September.

closetheloop closetheloop3closetheloop11 closetheloop5 closetheloop6 closetheloop7 closetheloop8 closetheloop9 closetheloop10closetheloop4

Wearing: tops, jackets, shirts, sweaters – H&M Close the Loop / jeans, boots – other

Photos: Johanna Eenma

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.