Outfits

FAVOURITE BEAUTY HACKS

Ahoi blogi! Pärast pisikest kaklemist häkkerite veidra skeemiga, mis mu blogi nädalaks üle võttis, olen lõpuks tagasi ja mõtlesin, et panen kirja mõningad oma kõige lemmikumad ilunipid, mida püsivalt kasutan. Mitmed neist võivad teile juba tuttavad olla, ent ehk on mõni neist ka uus ja edaspidi abiks!

Nii et here goes:

  • Isetehtud kehakoorija – kuigi erinevaid ja suurepäraseid kehakoorijaid leiab kaubandusest mitmeid, siis olen ise juba mitu head aastat DIY-koorija usku olnud, millest kõigi aegade lemmikuimaks on kujunenud üks kindel “retsept”. Peamiselt kasutan seda koorijat kehal, aga vahel õrnalt ka näol, kuigi eelistan näo jaoks pigem n-ö päris tooteid. Igatahes on seda ülilihtne teha ja see rõõmustab ilmselgelt ka rahakotti, nii et soovitan katsetada! Minu lemmikuks on kujunenud järgnev: 1/4 kruusi valget suhkrut ja 2 supilusikatäit oliiviõli, mis omavahel segatuna moodustavad imehea koorija. Kannan selle niiskele (mitte märjale) nahale ehk siis üldjuhul duši all ajal, mil palsam juustesse imendub. Suhkur teeb suurepärase koorimistöö ja õli jätab naha i-m-e-l-i-s-e-l-t pehmeks, lisaks saab selle abil lahti isepruunistavast kreemist tekkinud laigukestest, millega vahel ikka kokku tuleb puutuda. :)
  • Silmakreem külmkappi – kasutan päeval ja öösel kaht erinevat silmakreemi, millest esimest ehk siis hommikuks mõeldud silmakreemi hoian külmkapis. See trikk mõjub hommikuti mõnusa äratajana ning aitab vältida silmade paistetust, unisust jms.
  • Veekindel ripsmetušš ja koolutamine – kuna ma olen üks neist, kelle ripsmed on loomulikult pulksirged, siis minu iluarsenali täiesti asendamatu liige on ripsmekoolutaja. Koolutan ripsmed alati natuke “üle”, sest koolutus langeb alati veidi tagasi, nii et selle nipiga saavutab palju parema tulemuse. Kõige suurem trikimees on aga hoopis veekindel ripsmetušš, mis hoiab koolutuse tõepoolest paigal ning ei lase tal kuni meigi eemaldamiseni kuhugi kaduda. Kui oled aga üks neist, kes pole leidnud head vahendit, millega veekindlat ripsmetušši maha võtta, siis soovitan nippi, mida ka ise hetkel kasutan. Nimelt tasub panna ripsmetele üks kiht veekindlat tušši koolutuse hoidmiseks ning seejärel (kui esimene kiht on kuivanud) kanda peale teine kiht (või ka kolmas, kui eelistad kolme kihti) tavalise ripsmetušiga. Nii on efekt tugev ja ripsmed ilusti kooldus, aga seda on lihtsam eemaldada kui ainult veekindlal ripsmetušil põhinevat silmameiki.
  • Concealer lauvärvi alla – kõikvõimalikke primereid võibki ostma jääda, sest lisaks tavalisele meigialuskreemile on ju olemas ka silmadele ja huultele mõeldud primerid ning lisaks soovitatakse erinevatel näopiirkondadel kasutada ka erineva toimega primereid. See kõik on väga tore, aga ühel hetkel siiski paras põnts rahakotile, mistõttu olen näiteks mina juba ammu silmameigi aluskreemi kasutamisest loobunud (kuigi need on tõepoolest väga head). Ma kasutan lauvärvi püsima jäämiseks hoopis concealerit, mille sarnaselt primerile üle terve lau kannan. Kusjuures sel puhul on hea kasutada ka näiteks selliseid concealereid, mis oled endale ostnud, aga mis peitekreemina võib-olla kõige paremat tööd ei tee – nii ei lähe toode ega sellele kulutatud raha raisku ning tagatipuks püsib ka silmameik väga kenasti ja ilma vagude tekkimiseta peal.
  • Päikesepuuder lauvärviks – juba päris mitu aastat olen kasutanud silmakoopa ja alumise ripsmejoone lauvärvina sama toodet, mida kasutan päikesepuudrina. Mulle meeldib see ühtsus, mille sama tooni kasutamine põsesarnadel ja silmadel loob, lisaks on sellisel juhul jälle üks toode vähem, mida festivalile, reisile vms kaasa tuleb tassida. Kusjuures mainin siinkohal ära, et ma ei kasuta tegelikult tavalist päikesepuudrit, vaid hoopis klassikalist pressitud puudrit, mis on minu nahatoonist nõks tumedam (kõige lemmikumaks on kujunenud MACi Next To Nothing presspuuder toonis Dark). Olen lihtsalt avastanud, et minu nahal jätab selline taktika loomulikuma ja ühtlasema tulemuse.
  • Fix+ enne highlighterit – mõned highlighterid vajavad erilist boosti ja selle osas olen avastanud nipi, et MACi Fix+ spreid tasub pihustada näole enne, kui highlighteri peale kannad. Eks siin kehtib see sama põhimõte nagu sädelusega lauvärvide puhulgi, et vesi aitab säral paremini esile tulla (lauvärvide puhul on siis nipiks niiske pintsel), nii et enamasti lasen ühe kihi Fix+ spreid näole enne highlighterit ja teise kihi pärast highlighterit. Heaks nipiks on ka see, et kui sul peaks juhtumisi olema olemas nii kreemjas highlighter kui ka särapuuder, siis kanna kreemjas highlighter meigi alla ning särapuuder meigi peale – nii jääb tulemus kohe eriti sillerdav.

Sellised on siis mõned nipid, mida ise ilurituaalides rakendan. Anna julgelt märku, kui oled ise mõne hea triki avastanud, mis meikimise või muud ilutoimetused lihtsamaks, rahakotisõbralikumaks või tulemuslikumaks muudavad!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.