Anne & Stiil,  Around the globe,  Behind the scenes,  Events,  Outfits,  Photo diary,  Thoughts,  Various

Looking back..

2012. aasta on olnud minu elus väga pikk aasta, võrdväärselt imeline ja raske. See on olnud väga suureks õppetunniks ning pannud hindama hetki/inimesi/asju, mille ja kelle olulisus aeg-ajalt ununema kipub. See on andnud mulle hulga imelisi mälestusi, võrratuid võimalusi ning sillutanud teed veel parema tuleviku poole. Mõtlesin, et teen väikese tagasivaatepostituse ja jagan teiega oma olulisemaid hetki nüüdseks lõpusirgel olevast aastast.

 

INIMESED.

Alustan seda postitust natuke tõsisemal toonil. Nimelt on käesolev aasta õpetanud mind veel rohkem hindama oma lähedasi, olgu nendeks siis perekonnaliikmed, sõbrad või lihtsalt olulised inimesed. Selleni on mind viinud mitu asja, aga eelkõige märtsikuu, mil kaotasin oma kalli isa. Teema, mille puudutamist olen püüdnud vältida ning mis eriti jõulueelsel ajal pisaraid esile kutsub. Miski ei pane sind elu paremini mõistma kui niivõrd raske kaotus ja nagu mu ema ütles: alles siis, kui oled kellegi jäädavalt kaotanud, mõistad, mida üldse tähendab kedagi armastada. See mõjus kainestavalt ka teises võtmes – mõistsin, et olin enne seda suunanud energiat täiesti valesse kohta ning mitte piisavalt neile, kes tegelikult olulised on. Alates sellest hetkest olen oma perele-sõpradele palju rohkem aega pühendanud, nendega koos kõikvõimalikke toredaid mälestusi kogunud ja lõpuks ometi taibanud, et elu on liiga lühike, et oma lähedastele mitte öelda, kui palju nad sulle tähendavad.

Võrratuid hetki on sel aastal kogunenud hulgi. Sõpradega sumedad suveõhtud Juu Jääbil, ajukad ettevõtmised nagu üle Kaarsilla kõndimine, lisaks lugematul hulgal õhtuid täis kaardimänge, suurepärast muusikat ja toredust. Vahvad hetked perega nagu paaripäevane puhkus Kõue mõisas, tundidepikkused õhtusöögid maitsva veini seltsis, iga-aastased sõidud meie suvilasse Vormsi saarel.

2012 3 SAMSUNG CSC2012 9 2012 10 2012 11SAMSUNG CSC2012 13

KOHAD.

Sel aastal asetleidnud reisid on kõik võrdväärselt vinged olnud. Alustuseks London, kuhu õigupoolest läksin selleks, et korra kõigest, mis Eestis, eemale saada. Ja noh, muidugi selleks, et täita oma pikaaegset unistust – külastada Jay-Z ja Kanye kontserti. Imetore reis, elu parim kontsert ning igati suurepäraselt veedetud aeg brittide pealinnas.

2012 16

Novembrikuus õnnestus mul aga külastada Riia moenädalat. Kutse laekudes oli rõõm enam kui suur, sest välismaa moenädalatele ei olnud ma varem sattunud. Taaskord sai kohtutud imetoredate inimestega ning kolm moeküllast päeva lõunanaabrite juures mõjusid igati inspireerivalt.

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

Möödunud kuu lõpus roadtrippisime aga sõpradega Šveitsi. Mitu pikka päeva autoistmel, mõned imelises n-ö prantsuse-šveitsis ning võrrrrratud toiduelamused tegid antud reisist ühe meeldejäävaima seni.

SAMSUNG CSC

ÜRITUSED.

Lisaks eelnevalt mainitud Riia moenädalale ja Jay-Z/Kanye kontserdile õnnestus mul ka sel aastal väisata vägagi vahvaid üritusi, Tallinna moe- ning muusikanädalatest kuni pisemate koosviibimisteni välja. Siin on mõned neist:

2012 2012 2

TÖÖ.

Käesolev aasta on suuresti möödunud just tööd tehes – aasta esimesel poolel argielu muredest pääsemise nimel, teisel poolel aga tänu suurepärastele võimalustele, mis 2012. aasta mulle pakkunud on. Olen puutunud kokku väga erinevate valdkondade, äärmiselt huvitavate inimeste ja parajalt keeruliste olukordadega.

Kindlasti on märkimisväärne teleseriaali “Romet ja Julia” kuudepikkune võtteperiood. Meeskond oli eriti äge, tööpäevad väga pikad (kuni 18 tundi), neile eelnevad-järgnevad päevad tublisti stressi täis, tulemus aga igati kiiduväärt. Mõne kuu pärast väntame seriaalile ka teise hooaja, nii et töörohkeid päevi jätkub uueks aastaks küllaga.

Anne & Stiil, mille igakuises loomises olen nüüdseks kaasa löönud juba kaks ja pool aastat, hõivab tänaseni minu töögraafikust väga suure protsendi. Senise peatoimetaja Ester Kannelmäe hiljutine lahkumine ajakirjast oli ka minule mõneti keeruline, sest olin harjunud töötama tema alluvuses ja kuulama tema juhiseid, kõigele lisaks oli temalt alati niivõrd palju õppida. Nüüdsest teen ajakirja kaasautorina asju iseseisvalt, mis paneb mind aga rohkem pingutama ja võimaldab ka rohkem omaenda käekirja käiku lasta. Igakuiseid ülesandeid on ajakirjas samuti juurde tulnud, tulevik tundub igati põnev ja käest ma seda tööotsa kohe kindlasti lasta ei kavatse.

Lisaks eelnevale on käesolev aasta sillutanud teed kõikvõimalikeks projektideks, minu blogi pannud aluse mitmele koostööle ning paindlik graafik võimaldanud öelda jah-sõna uutele ja põnevatele pakkumistele.

2012 182012 23 2012 192012 202012 222012 212012 122012 17

Siinkohal tõmbangi sellele pikale aastale joone alla, tõstan klaasi ning tervitan uusi väljakutseid, põnevaid projekte, imelisi hetki kallite inimestega ja loodetavasti igati positiivselt mööduvat kahe tuhande kolmeteistkümnendat!

Follow me on: FACEBOOK / INSTAGRAM / TWITTER / TUMBLR

2 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.