Fashion,  Inspirational,  Photography

Part Nouveau

Mood ja kõik sellega seonduv armastab end teadupärast korrata, seega on ka sõna “originaalsus” saanud endale hoopis uue tähenduse. Täiesti ennenägematut eset või fotot on tänapäeval pea võimatu luua, mistõttu on juba olemasoleva materjali kohandamine kaasaegse maailma trendidega küllalt tavaline nähtus. Moodboardid ja vastus küsimusele “Mis sind inspireeris?” on pea sama olulised kui lõpptulemus ise ning vana ümberloomine uueks ehk olemasoleva teadlik jäljendamine on muutunud vaat et veel põnevamaks kui see niinimetatud “originaalsus”. Tihtilugu läheb selline jäljendamine muidugi ka kirja kui teise kunstniku austusavaldus esimesele.

Minu lemmikblogide nimekirja lisandus mõni aeg tagasi üks täiesti geniaalne sait nimega Part Nouveau, mis just sellele teemale keskendubki. Moeajaloo graduate Lilah võrdleb uut ja vana, mis teineteisega otseselt seotud ning loome- ja moemaailmas varem või hiljem silma on paistnud. Või nagu ta ise oma blogis ütleb: “I have come to the realization that much of the creative material produced and designed today has its roots in a previous incarnation or is essentially part nouveau. Part Nouveau can be used to characterize fashion photography, fashion trends and ultimately anything within the creative field that borrows, reappropriates or is directly inspired by a work which preceded it. The blog seeks to aid our contemporary eyes, so used to being presented with the newest and latest within the creative world, to recognize and give credit to what has come before.”

Toon siin välja mõned oma lemmikud, mis sealt saidilt üles korjasin, kuid kindlasti tasub see blogi algusest lõpuni läbi sirvida. Lõbus, hariv ja huvitav.

PN7

Kunstnik René Magritte / Fotograaf Andrew Matusik

PN6

Fotograaf Horst P. Horst, Vogue US / Fotograaf Steven Meisel, Vogue Italia

PN2

Fotograaf Guy Bourdin / Fotograaf Tim Gutt

PN3

Kunstnik John Everett Millais / Jean-Charles de Castelbajac FW13

PN4

Moeillustraator René Bouché / Moeillustraator Brooke Costello

PN5

Penelope Tree, Richard Avedon / Gisele Bündchen, Peter Lindbergh

PN1

Fotograaf Horst P. Horst / Fotograaf  Tim Walker

PN8

Kunstnik Andy Warhol / Christian Dior FW13

PN9

Fotograaf Edward Steichen / Fotograaf Tim Walker

Photos via partnouveau.com

Follow me on: FACEBOOK / INSTAGRAM / TWITTER / TUMBLR

2 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.