Outfits

Price and prejudice

Pärast kuu aega kestnud lootusetuid otsinguid avastasin täna üllatusega, et ajakirja Vogue erinevate riikide septembrikuised numbrid on lõpuks ka Eesti poodide müügilettidele ilmunud ning ohkasin kergendusega, sest olin juba hirmul, et Condé Nast on Eesti mõnda “kahtlaste riikide” nimekirja lisanud ning kartsin, et õige pea juhtub nende ajakirjadega sama asi nagu mõningate MTV või Youtube’i videotega – ootamatult ilmuv silt “this (magazine) is not available in your country” (tavaliselt kerkib sarnane kiri videote ette täpselt siis, kui oled jõudnud end ilusasti ja täpselt teki sisse mässida – kusjuures oled isegi selle ära kontrollinud, et teki ja lina vahel ei oleks ühtegi õhuauku, mille kaudu mõni kummitus, mõrvar või lihtsalt bandiit sind salaja pimedas ründama saaks tulla -, helitugevuse täpselt paika kruttida ning valmistud just võtma seda esimest mahlast ampsu oma vastvalminud ning SPETSIAALSELT selle episoodi tarvis meisterdatud võileivast). Ja millest siis selline paanika? Ärge küsige isegi miks, aga ma kogun Ameerika ja Prantsuse Vogue’ide septembrinumbreid. Ma ei vaevu neid ajakirju päris igal kuul ostma, sest.. ma isegi ei tea, miks. Rahakulu? Võimalus saada läbi interneti ülevaade moeseeriatest ja seda high quality kujul? Fakt, et ma eelistaks pigem ajakirju nagu Numero jt? Ma ei tea. Ühesõnaga – ma ostan neid pisteliselt, aga septembrinumbreid ei jäta kunagi vahele. Mis mind aga täna tõeliselt šokeeris oli see, et Vogue US, mis on umbes kaks korda paksem kui Prantsuse oma, maksis 89 krooni, aga Prantsuse Vogue, mis USA omaga võrreldes radikaalsel Atkinsi dieedil tundub olevat, maksis 200 krooni. Mhmh. Ma ei tea, miks ma seda hinnavahet kunagi tähele ei ole pannud, aga täna pani see mind reaalselt mõtlema, et kas ma ikka tõesti tahan seda Prantsuse Vogue’i. Ja ma lihtsalt ei saa aru – millest selline juurdehindlus? Lõppude lõpuks väljusin ikkagi R-Kioskist mõlemad ajakirjad kaenlas, aga seda ainult sellepärast, et kogun neid. Kui see oleks olnud mõne minu jaoks suvalise kuu number, oleks ma 200-kroonise ajakirja viisakalt riiulile tagasi asetanud ning minema kõndinud. Kas teie arvates peakski seesugune ajakiri kuuluma sellisesse hinnaklassi või on see ilmselge juurdehindlus? Ja kes suudab mulle ilusti ära põhjendada, et millest see kõik tuleneb, siis kümme kniksu ja kraapsu, sest järelikult vajan sel teemal veel kõvasti harimist.

For some reason the latest issues of magazines like Vogue and ELLE hit the shelves of Estonian stores about a month later than they’re published (not to mention that they don’t sell ID, Numero, Love or other amazing magazines here in Estonia). This situation is already pretty upsetting, but today I discovered something worse than not having the ability to read those magazines when they’re still relevant – they are seriously overpriced! So when I finally went to get my copies of Vogue US and Vogue Paris today, I was shocked by the fact that Vogue US (that is at least twice as thick as French Vogue) costs about $7.80 and at the same time the much thinner Vogue Paris costs almost twice as much as the chubby Vogue US – $17.50! Now that’s just insane. Of course I had to buy both of them, because I’ve been collecting the september issues of these magazines for a few years now (don’t even ask me why), but the price was obviously too high and on any other occasion I would’ve just walked away and left my copy of French Vogue on the shelf. Would you guys ever spend so much money on a one single magazine?

What else? Täna toimus Viru keskuse teisel korrusel FIBIT’i raames moe- ja disainiturg (õigupoolest kestab see homse õhtuni välja, s.o laupäev, 12.00-20.00). Sellest on paari aastaga saanud üks minu eelistatumaid moeteemalisi üritusi Tallinnas, sest ega meil ju eriti ei ole neid kohti/üritusi, kus nii paljude kodumaisete disainerite loomingut korraga saaks uudistada. Nii et mad props to FIBIT sellise ürituse jätkuva korraldamise eest. Nagu igal aastal, siis olid ka seekord esindatud kõik põhilised noored disainerid, nende ühendused, brändid jmt, nii et kel vähegi võimalus, minge ikka kohale – ja kui mitte ostma, siis lihtsalt vaatama, et mis siis Eesti disaini- ja moemaastikul uut on. Mina ostsin sealt endale seekord ainult ühe kaelakee, mis oma üleküllusega koheselt mulle silma jäi – selles ehtes on kõike nii palju, et kee ise on peaaegu juba kohutav fopaa, aga just see teebki ta imeliseks, see ilusa ja inetu vahel mängimine. Ahjaa, selle autoriks on Helen Valk.

I also bought this amazing necklace today. Contrarily to spending money on magazines I never feel guilty purchasing clothes or accessories made by Estonian designers. This necklace for example is designed by Helen Valk and I love how it has soooo many details that it’s almost ugly (yep, that’s what makes it pretty).

Ja nii ma siis täna hängingi – hoolimata faktist, et täna on reede õhtu, mõnulen hoopis kodus Mareku pusa sees.


5 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.