Outfits

Q&A

Mõtlesin vastata mõningatele küsimustele, mis eelmise giveaway raames küsiti ning millele ma tänase päevani vastanud ei ole.

# Mõni tuntud või tundmatu inimene, kellega kohtuda sooviksid. Keegi, kellelt oleks sul palju õppida ja küsida.
Neid inimesi on kindlasti väga palju ning neilt kõigilt oleks midagi õppida. Esikohal on kindlasti David Vseviov ja minu kooliaegne kirjandusõpetaja Toivo Lind. Palju oleks küsida ka moetegelastelt nagu Jefferson Hack, Suzy Menkes, Nicolas Ghesquiere, varalahkunud Alexander McQueen.. Samuti oleks põnev kohtuda ja rääkida mõne eduka moeblogijaga nagu näiteks Denni “Chicmuse” Elias ja Rumi “Fashion Toast” Neely. Vaatan alati kaugemale jõudnutele ning silmnähtavalt elutarkadele inimestele alt üles ja kuulan igat nende soovitust/õpetust.
# Kas ja mida (ebatavalist) oled viimase aasta jooksul enda kohta õppinud/avastanud?
See nimekiri on päris pikk, aga toon välja näiteks selle, et poolteist aastat tagasi toimunud reis Ameerikasse muutis mind kategooriliselt. Seda on raske inimestele seletada, aga nii mina kui Marek teame, kuidas see reis meid mõjutas ning alates sellest ajast olen aru saanud, mida tegema pean, et kuhugi jõuda ning olen nõus palju rohkem oma eesmärkide nimel pingutama. Viimase aastaga olen seega selles mõttes saanud täiskasvanuks, muutunud vastutustundlikuks ning jätnud seljataha viitsimatuse.
# Mis värvi on armastus?
Jumal seda teab. Vastan siis niiviisi – värviline, sest igale emotsioonile vastab mingisugune värvitoon ning armastus on nende kõikide toonide sümbioos.
# Sinu ema artiklile tuginedes küsin, et mis on olnud sinu iseseisvuse kõige suuremaks plussiks?
Kuigi mu vanemad toetavad mind tänase päevani, siis tänu sellele, et varakult eraldi elama kolisin, olen õppinud ise hakkama saama, pingutama, elus läbi lööma. Ma ei toetu otseselt teiste inimeste abile ning loota saan vaid enda peale – kui mul on suur tahe, siis teen palju, et jõuda seatud sihtpunktini.
# Kuidas said oma nime? (Bullerby lapsed?)
Jep, sealt on see pärit, samuti nagu minu õdede nimed (Liisa ja Hanna, kuigi Bullerby lastes oli Anna). Mu ema tahtis meile tegelikult hoopis pikad nimed panna (Brigitta, Elisabeth ja Johanna), aga jumal tänatud, et ta seda ei teinud, sest mulle isiklikult meeldib Britta rohkem. :)

# Millal hakkasid koguma septembrikuu Vogue’sid ja palju sul on neid nüüdseks juba?
Olen neid kogunud alles kuskil kolm aastat, nii et mul hetkel ongi ainult kolm USA Vogue’i ja kaks Prantsuse Vogue’i.
# Kui sulle kingitaks/antaks miljon krooni, mida sa selle rahaga teeksid?
Mul on tegelikult üks nimekiri, mida ma selle rahaga teeksin, sest olen sellele palju mõelnud. Toetaksin haiglaid, loomade varjupaiku, loomaaeda, kirikuid (ma ei ole usklik, aga kuna ise käin välismaal alati kohalikke kirikuid vaatamas, siis tean, et siinsed vajavad väga tugevat uuenduskuuri). Kunagi ei ole mul olnud tunnet, et kui võidan miljon krooni, siis esimese asjana ostaksin endale kuhugi soojale maale villa või Lamborghini (kuigi tehniliselt võiksid need mõlemad muidugi olemas olla) – rahaga on nii palju muud teha ja kindlasti aitaksin esmalt abivajajaid.
# Mida nägid või keda kohtasid oma viimases tõsiselt mõtlema panevas unenäos?
Kui päris aus olla, siis ma ei tea. Need ei pane mind enamasti otseselt mõtlema või ei mõjuta mind otseselt. Võib-olla olen tänu mõenele traagilisele unenäole õppinud oma lähedastest rohkem hoolima.
# Mis on sinu lemmiksaade?
Kui pead silmas telesarju, siis ma olen selles osas klassikaline tüdruk – pean senini oma lemmikuteks Seks ja Linna ning Friendse. Olen paar aastat olnud ka Gossip Girlist täielikult sõltuvuses. Mulle meeldivad ka igasugused Project Runwayd ja muud moega seotud telesarjad. Marekuga koos olen vaadanud ka Mad Meni, mis on super – kavatsen ka nüüd seda algusest peale jälgima hakata.
# Kui sa oleksid saanud ükskõik millise ajaloosündmuse tunnistaja olla, siis millise sa valiksid?
Kõigepealt pean ütlema, et selle küsimuse esitajale peaks eraldi giveaway tegema, sest see küsimus pani mind reaalselt mitmeks päevaks mõtlema ja oma tuttavateltki uurima, et mis nemad vastaksid. Ma ei suutnudki ühtegi konkreetset ajaloosündmust välja mõelda, aga tean, et oleks huvitav näha elu paljudes ajastutes: Vana-Egiptus, keskaeg, renessanss, 1920ndad.
# Mis žanri filme sulle vaadata meeldib?
Esikohal on kindlasti moefilmid. Lisaks sellele meeldib vaadata filme, mille keeruline süžee nõuab kaasamõtlemist ja on selles mõttes täielik
mind-fuck. Ka komöödiad meeldivad, aga nende puhul eelistan ka kvaliteetsemaid filme, mitte tavalist hollywoodindust. Õudukaid ma muideks absoluutselt ei salli, sest olen väga nõrganärviline. Seetõttu ei ole ma ka näiteks Tarantino-filmide suur austaja, sest ei kannata verd ja muud taolist. Üldiselt olen rohkem seriaali-inimene.
# Kus maailmapaigas iga inimene ära peaks käima? Midagi, mida oskaksid isiklikust kogemusest soovitada.
Igalpool! Maailmas ei ole igavat paika ning kui on vähegi huvi erinevate kultuuride vastu, siis tuleb lihtsalt järjest kõikvõimalikud kohad läbi käia. Ise tahan väga jõuda araabiamaadesse ning Lõuna-Ameerikasse, ka Jaapan on väga kutsuv ning ka Põhja-Ameerikat tahaks kindlasti põhjalikumalt uurida. Mul on ka mingi kahtlane obsession arktiliste piirkondadega ning planeerin mõttes reise mõlema poolkera kõige külmematesse piirkondadesse.
#Kas sa sooviksid kuulus olla?
Tunnustatud oma tegude eest – miks mitte? See-eest suvalist kuulsust ei tahaks ma kindlasti. Muidugi on kuulsusel nii häid kui ka halbu külgi ning tegelikult ei kujuta ma ette, mis see endast kujutab, mistõttu on seda raske niiviisi hinnata.

# Miks hakkasid blogi kirjutama? Oli sul selleks eeskujusid?
Vajadusest kirjutada. Nii lõingi 2006 aasta novembris blogspotis blogi, kuhu esialgu lihtsalt oma elust rääkivaid sissekandeid kirjutasin. Blogisin pikalt, ühel hetkel kadus aga motivatsioon ära ja tegin saatuslikult vale lükke – kustutasin kõik oma blogipostitused ära (neid oleks ju praegu huvitav lugeda). Taasavasin oma blogi 2009 aasta suvel ning kirjutan siiani. Sidusin tegelikult juba oma n.ö esimeses blogis teksti moega, muidugi mitte nii põhjalikult kui teen seda praegu.
Eeskujusid vist otseselt ei olnud. Kui ma õigesti mäletan, siis ajendas mind blogima minu õe blogi, aga ma ei ole kindel.
# Kas sellist vägevat blogi pidades tuleb tunda ka kriitikanooli ja teravaid sõnu? Kuidas sa nendesse suhtud ja mis tunde see sinus tekitab?
Eks ikka, aga minu eesmärk ei ole inimestele otseselt meeldida, vaid end väljendada. Kriitika vastu ei ole mul midagi, aga ilmselgelt peab see olema põhjendatud. Olen saanud väga ajukaid kommentaare, mida ma ei ole aktsepteerinud, sest neil ei ole mingit pointi. Mida vähem neile tähelepanu pöörata, seda väiksemat rolli mängivad nad sinu elus. Haters gonna hate, you just keep on going. :)
# Kas sa ei tahaks moe kõrval veel rohkem ja tihemini disaini ja elustiili blogisse tuua (küsimus inspireeritud siis smuutist ja lõikelaudade komplektist – mulle meeldisid!)?
Vabalt. Sel juhul aga ootan ettepanekuid, et missuguseid teemasid või postitusi te siin rohkem näha sooviksite? :)

Illustratsiooniks üks hiljutine pilt, kus oma suurepärase ja kalli sõbranna Liisiga olen.


3 Comments

 • Liis

  Tere Britta!
  Loen vahel su blogi ja see on mulle alati meeldinud. Paljud blogid tekitavad nii palju erinevaid arvamusi ja tihti on nii, et 5st postitusest vaid 1 meeldib ning ülejäänud tunduvad, kas liiga pingutatud või poolikud, või lihtsalt sellised, mis tekitavad tunde, et ei meeldi. Täiesti ausalt ei ole ma veel leidnud ühtegi postitust, mis mulle sinu blogis ei meeldiks. Kommenteerima ma pole kiirustanud. Nüüd, aga tahtsin kohe kirjutada, kui väga mulle just see ‘küsimuste, vastuste’ postitus meeldis. Jätab mulje, et sa oled tõeliselt siiras ja soe inimene. Igal juhul kõike mõnusat ja jätka sama moodi :)).

 • Britta

  See on reaalselt üks armsamaid kommentaare, mis olen saanud. :) Nii tore, et blogi meeldib – näen sellega päris korralikult vaeva, mistõttu on tagasiside väga oluline! Ja püüan jätkata mitte samamoodi, vaid veel paremini!

 • Liisi

  Muusja! Ma alles nüüd avastasin selle postituse ja et olid meie pildi pannud. tekkis aww moment ju. mu nunnundus! :) ja ma nõustun eelneva kommenteerijaga!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.