Outfits

Questions, outfit, and a whole lotta answers

Nii, piipl. Olen tagasi järgmiste vastustega. Otsustasin seekord vastata riietust puudutavatele küsimustele, kuigi eelmisest kategooriast jäi veel terve hulk küsimusi vastamata (neile vastan mõnes teises postituses). Ma tegelikult pidin juba mõni päev tagasi neile vastama, aga ei jõudnud (sorry, folks!). Enivei, siin nad nüüd on.

# Kas on mõni värv või riietusese, mida sa (vähemalt praegusel hetkel) arvad, et sa mitte kunagi selga ei pane?
Ma olen seesuguste ennustustega küllalt ettevaatlik, sest mood muutub ju nii kiiresti ning kunagi ei või teada, et mis ja millal uuesti moodi tuleb ja mida ma kanda võin tahta. Kui ma olin tiinekas, siis ma näiteks väitsin, et ma kunagi kitsaid teksasid kandma ei hakka (tol hetkel olid alt laienevad püksid tohutu trend ja ma vihkasin kitsaid pükse), kuigi nüüd põhimõtteliselt elan nende nimel.
# Kirjelda esemeid, mida sa sooviksid praegusel hetkel oma garderoobi lisada või poodidest leida?
Oh, neid on palju, sest ma ei tüdine (uutest) riietest vist kunagi. Tahaks endale mingit vinget karusnahast jakki (muidugi peab see olema
faux fur), ilusat kaabut, uusi halle teksaseid.. igasuguseid asju. Mida mul aga VAJA oleks, on madalad jalanõud, millega talvel ringi hängida, sest ma ei suuda libedaga kontsadel käia.
# Mis värvi (rõivaid, jalanõusid, ehteid jne) sulle kõige meelsamini kanda meeldib? Ja mis värvi sa iialgi oma küüsi ei lakiks?
Elektrisinine, hall ja tugev lilla – minu all time lemmikud ning neid ei asenda miski. Küünte kohta nii palju, et hetkel tundub, et mustaks ei lakiks, sest see trend oli alles mõni aeg tagasi nii massive, et ajas südame pahaks. Aga taaskord – jumal teab, mida mõne aasta pärast ütlen või arvan.
# Lugesin ühest artiklist, et sulle ei meeldi crocsid, aga mida sa pead peale nende kohutavate kummijalanõude veel tõeliseks moefopaaks? Mis sinu meelest naist EI kaunista?
Kitten heels!! Kõige kohutavama lõikega kingad üldse! Ülejäänud kraamiga on nii, et iga inimene võib olla suuteline absoluutselt kõike välja kandma, aga ta peab seejuures hoolitsetud välja nägema, sest muidu ei kaunista teda miski.
# Mida arvad Eesti kaubandusest ja siinsest kaubavalikust (eelkõige siis rõivad, jalatsid, aksessuaarid jms)?
Ega ta nüüd eriti eeskujulik küll ei ole. Muidugi tahaks, et siin oleks samasugused võimalused nagu maailma suurlinnades, aga kuna tuleb leppida selle valikuga, mis meile pakutakse, siis olen nüüdseks saavutanud selle, et shoppan suuremas osas hoopis internetis või ostan siinsete disainerite loomingut.
# Kas ka sul on selliseid lohvakaid n.ö “dressipäevi”, mil ei viitsi üldse ennast sättida? Mida sellisel juhul teed (soeng, riietus, meik)?
Muidugi on, väga tihti kusjuures. Siis panen ma jalga mugavad ehk madalad jalanõud ning nendega sobivad riided. Oma soengu eest hoolitsen aga hoolimata päevast ja ripsmed värvin ikkagi ära. Tihtilugu on need lohvakad päevad seotud sellega, et pean palju mööda linna ringi jooksma või püstijalu olema, aga kuna kontsadel on seda ülimalt ebamugav teha, siis vahetan need madalate jalavarjude vastu välja.
# Kas poodides ringi käies ostad ära kõik trendikad ja ilusad asjad, mis sulle meeldivad, või mõtled enne ka läbi, mida sul tõepoolest vaja läheb?
Kuna ma olen VÄGA valiv shoppaja, siis minuga seda õnneks eriti ei juhtu. Ma ei leia asju, mis mulle meeldivad, eriti tihti. Kui mulle aga midagi siis lõpuks meeldib ja ma tean, et PEAN selle endale saama, siis selle ka ostan.
# Milline on sinu garderoobist sinu kõige lemmikum riideese?
Minu elektrisinine kleit (pilti näed kui klikkad Portfolio sektsiooni peale, seal on ühe pildi peal see modellil seljas).
# Mis on olnud läbi aegade sinu arvates sinu kõige suurem moeaps, mille tulemus oli sinu arvates või tagasi vaadates kohutav?
Valgete raamide ja sangadega prillid, millel olid ekstrasuured klaasid. Kohutav, aga tol ajal tundus äge. Mis seal ikka. :)
# Kui sul oleks valida, siis kas jääksid massimoe, second handide jne juurde või kannaksid alati kõrgmoodi?
Mulle on alati meeldinud segada omavahel kalleid ja odavaid asju, nii et tõenäoliselt teeksin seda ka siis kui mu riidekapis ripuks hulgaliselt haute couture’i. Muidugi arvan, et asi võiks vabalt kalduda ka kõrgmoe poole, kuna kallid kangad, originaalsed ja võrratud disainid ning brändi NIMI mõjuvad seljas hoopis teisiti kui selles mõttes anonüümsed hilbud.
# Kas sinu stiil sõltub ka tujudest, hetkeemotsioonidest?
Ainult neist (ja trendidest) see põhimõtteliselt sõltubki. Ma ei vali kunagi eelneval päeval järgmiseks riideid välja (v.a erandjuhud a la mõni tähtis moesündmus või sünnipäevapidu).
# Kas sa kipud oma boyfriendi ka riietama? Et ostad talle vahel enda maitse järgi riideid vm ja mõnikord teed märkuseid kui sinu terav stilistisilm märkab ebasobivusi tema outfitis?
Kuna mulle meeldib tema stiil, siis ma ei kipu teda eriti riietama. See-eest olen otsekohene ja avaldan muidugi arvamust kui outfit minu esteetilist maitset riivab.
# Mis on sellel sügistalvisel hooajal sinu must-have ese?
Võib-olla et shearling boots (inspireeritud siis Burberryst), aga jumal seda teab, kas endale ka sobivad leian. Mingisugust uuendust ootan ka oma mantlimajandusse, näiteks eespool nimetatud
faux fur jakk, mis mõnusalt soojas hoiaks.
# Kust pärineb suurem osa sinu riidekapi sisust?
Monton ja ASOS, mingil määral ka Zara.
# Mis on olnud sul seni maksimumsumma, mis oled välja käinud, et saada mõni riideese/aksessuaar/kingapaar?
Summadest ma avalikult kunagi ei räägi, aga võin öelda, et kõige kallim on praeguse hetkeni olnud Tiina Talumehe mummuline jakk (pildi nägemiseks vajuta
SIIA).
# Millised on sinu lemmikaksessuaarid?
Kingad, no question. Ja efektsete kaelakeede vastu on mul ka suur nõrkus!
# Kas sulle öeldakse vahel tänaval või mujal avalikus kohas midagi sellist, et “Issand kui jube sa välja näed! Miks sul see asi seljas on?” Ühesõnaga halvustatakse su stiili. Kui jah, siis kuidas sellele reageerid? Kas sind huvitab see, et teistele sinu stiil meeldiks?
No sellist asja ei ole küll veel juhtunud, et keegi otseselt halvustama tuleks. Ja tõenäoliselt oleks see mulle paras šokk, kuna ei ole veel sellise olukorraga kokku puutunud. Ja kas mind huvitab, et kas teistele minu stiil meeldib? Üldiselt mitte, aga tore on muidugi komplimente saada. Muide, seda mul on muidugi olnud, et olen kuulnud, kuidas inimesed räägivad omavahel sellest, mis mul seljas on, kuid see mind eriti ei kõiguta, vaid näitab minu jaoks seda, et ma ei ole hall mass. :)
# Kleit või teksad?
See on nii raske küsimus! Kas ma pean tingimata valima?

Ka riietust puudutavaid küsimusi oli veel terve hulk, aga vastan nendele järgmine kord – siis näitan teile ka oma kingi, ehteid ja muud taolist. Seniks aga klassikaline “Mis mul täna seljas oli”. Simplicity is the key again.

Nighty night,
B.

Jacket: Monton; knit: Monton; faux leather pants: NewYorker; booties: Zara; handbag: Zara

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.