Beauty,  Getaways,  Various

REBOOT

Ühel vihmasel pühapäeval seadsime sammud Vihula mõisa poole, et seal kauaoodatud minipuhkust pidada ja ESPA nime kandvat hooldust nautida. Peale selle, et mõisakompleks on juba ise tõeliselt ilus ning asukohtki mugavalt pooleteisttunnise autosõidu kaugusel, pakub ta lisaks öko-spaale ka basseini- ja saunamõnusid ning võimalust tutvuda ökofarmi ja selle elanikega, mängida golfi, ratsutada, külastada viinavabrikut, veeta aega kohalikus restoranis või kõrtsis ning teha kõike muud säärast, mis ühe korraliku nädalavahetuse puhkusepaketi sisse kuuluda võiks. Ja isegi kui parasjagu kõigeks selleks aega ei jää, siis ühes looduskaunis kohas olemine on juba enam kui piisav selleks, et korraks linnaaurud välja lasta ja omaenda süsteemile restart teha.

Ruttan aga kohe ESPA hoolduse juurde, mis oli siis õigupoolest Vihulasse mineku peamiseks põhjuseks. ESPA on brittide naturaalsete nahahooldustoodete bränd, mis on Eestis hetkel esindatud vaid Vihulas. Imemõnusaid ESPA hoolduseid on seal trobikond, kuid mina valisin neist toksiinidest vabastava rituaali. Põhjuseks siis see, et olin parasjagu just ametis paarinädalase gluteenivabadusega ning soovisin oma keha n-ö taaskäivitada ja sellesse uut energiat süstida. Kahetunnine (!!) hooldus sisaldas endas keha kaktuseharjaga kuivharjamist (eesmärgiga parandada vereringet ning soodustada toksiinidest vabastava õli sisseimendumist), koorimist, merevetikamähist (minu vaieldamatu lemmikosa kogu hoolduse juures), aroomiteraapiat, kadakamarjadest ja küpressist koosneva toksiinidest vabastava õliga määrimist ning kogu keha massaaži. Läbimõeldud, nauditav ja tõeliselt tõhus hooldus, mis oli reaalne KOGEMUS, mitte ainult tühipaljas massaaž. Kõigele lisaks viis seda läbi üks imetore ja tõeliselt professionaalne tädi, kellega terve aja lõbusalt juttu vestsime. Hoolduse järgselt oli aga kohustus hästi palju vett juua – janu oli tõesti suur ning seeläbi oli ka tunda, et kehas mingisugune toksiinidest vabastumine tõepoolest ka toimub. Eneselegi üllatuseks suikusin tänu intensiivsele hooldusele juba kell üheksa õhtul sügavasse unne ning ärkasin hommikul värske ja puhanuna.

Ühesõnaga. Võin käsi südamel lubada, et see ESPA hoolduste sari on tõepoolest Vihulasse minekut väärt ning igati meeliergutav, igapäevasest jamast vabastav ja üdini värskendav kogemus. Ning isegi kui parasjagu spaamõnusid nautida ei saa, siis linnast tuleb oma jalakestel end küll aeg-ajalt välja lasta kanda. Linnulauluses maakohas on ühel arginädala esmaspäeva varahommikul tõeliselt nauditav ärgata ning seejärel mööda talveunest ärkavat Eestimaad tagasi tööle vurada enam kui oivaline!

A few weeks ago I went to a local manor here in Estonia to enjoy a mini vacation and a spa treatment named ESPA. Vihula (being one of the many, many, many manors in Estonia) has been turned into a very nice getaway place and it also includes a super nice eco-spa. ESPA is a skincare brand from the UK that is known for its natural products and special spa treatments. The only place that offers these ESPA treatments and sells the products in Estonia is this Vihula manor. I chose a detox ritual that lasted for two (!!) hours and included skin brushing with a cactus brush, exfoliation, a detoxifying algae wrap, a full body massage, a scalp massage and a detoxifying oil treatment. It was more than enough to reboot my system and to be, in a way, completely reborn again. The treatment was truly an experience and not just your typical 60-minute massage. Plus, waking up in the middle of nature on a regular Monday morning and then head back to work while driving through the ever-so-gorgeous Estonia was more than I could ask for. A weekend truly well spent.

Read more: VIHULA / ESPA

Follow me on: INSTAGRAM / FACEBOOK / TWITTER / TUMBLR

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.