Events,  Fashion,  Where to shop

Uschanka

Eesti disainer, ühtlasi ka värske Montoni ja Mosaic’i peadisainer Piret Puppart lõi vapustava moekollektsiooni, mis on inspireeritud tema rännakutest Venemaale, vanadele soome-ugri rahvaste aladele. Rõivaste loomisel on kasutatud ehedaid materjale nagu karusnahk ja peenvillane, kollektsiooni põhimotiiviks on aga traditsioonilistest, enam kui saja-aastasest manufaktuurist pärinevatest rahvariiderätikutest valmistatud detailid. Kollektsiooni, mis kannab nime Uschanka (läki-läki), esemeid on saadaval vaid piiratud koguses. Pireti sõnul on Komimaa väiksemates piirkondades ehedat folkloori veel säilinud ning just neid kultuurikilde tahabki ta oma kollektsioonis edasi kanda. Tooted ise valmivad käsitööna Saaremaa parimate meistrite hoole all.

Kollektsiooni esmaesitlus toimus eile Noblessneris ning tooted on nüüdsest saadaval aadressil uschankacollection.com. Mina isiklikult olen esemetest üdini vaimustunud ning loodetavasti õnnestub endalegi üks neist hankida.

Estonian fashion designer Piret Puppart has designed a wonderful collection, inspired by the old Finno-Ugric culture and areas in Russia. The collection is available for purchase at uschankacollection.com. Here are some photos I took yesterday at the launch event.

..and the fantastic photos taken by Oliver Moosus. /AD: Marko Russiver. Styling: Piret Puppart.

Follow me on: FACEBOOK / INSTAGRAM / TWITTER / TUMBLR

4 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.